17 lut 2010

Wykładziny lepsze niż dywany?

Dodał: Celestyn | Kategoria: Wnętrza

Autorem artykułu jest Maciej Rybusiewicz

Urządzając nasze mieszkanie musimy dokonać wyboru, co znajdzie się na naszej podłodze. Do tej pory panowało przekonanie, że najlepsze są dywany. Czy jednak tak jest na prawdę?

pranie wykłądzin

Obecnie panuje moda na wielkie, włochate dywany. Modna kolorystyka i wzornictwo przyciągają naszą uwagę. Jednak należy zwrócić uwagę, że o wiele bardziej funkcjonalne, a do tego równie atrakcyjne pod względem estetycznym, są wykładziny dywanowe.

Co będzie dla nas najbardziej odpowiednie?

Po pierwsze dywan jest trudny w utrzymaniu. Pranie dywanów jest o wiele bardziej skomplikowane niż pranie wykładzin. Poza tym dywany z włókien naturalnych mogą okazać się niebezpieczne dla alergików, zatrzymują wilgoć, przez co stwarza się sprzyjające środowisko do rozwijania się roztoczy. Wykładziny dorównują dywanom pod względem wzornictwa i jakości, a są przy tym o wiele wygodniejsze w utrzymaniu.

Wykładziny dywanowe są obecnie jednym z najbardziej popularnych materiałów podłogowych. Kiedyś kojarzyły nam się głównie z dużymi pomieszczeniami, takimi jak biura czy urzędy. Natomiast teraz doskonale sprawdzają się również w naszych domach. Do ich zalet należy głównie: tłumienie hałasów (co jest ważne zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy w bloku), izolowanie od zimna oraz to, że są bardzo przyjemne w dotyku. To z pewnością duży plus dla osób, które lubią chodzić boso po mieszkaniu.

Wykładziny dywanowe w dzisiejszych czasach niczym nie ustępują dywanom. Bogate wzornictwo i kolorystyka sprawiają, że łatwo dopasować je do każdego wnętrza. Poza tym są bardziej funkcjonalne – pranie wykładzin nie jest aż takie absorbujące jak dywanów.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/10 (4 votes cast)
Wykładziny lepsze niż dywany?, 4.3 out of 10 based on 4 ratings

Tagi: ,

Zobacz podobne:

Zostaw komentarz