3 lut 2011

Dostałeś niesłuszny mandat od kontrolerów? Napisz odwołanie!

Dodał: Celestyn | Kategoria: Porady

Czy kiedyś zdarzyło się wam dostać mandat, na który nie zasłużyliście, chcieliście być uczciwi, a zostaliście za to ukarani? Może nawet całkiem niedawno, dlatego znaleźliście ten artykuł. Nie martwcie się – mi też się to przytrafiło.

Całą absurdalną historię zdarzenia znajdziecie w moim odwołaniu.

To przykładowe pismo na pewno pomoże wam w napisaniu własnego. Chciałbym tylko zaznaczyć, że najważniejszą rzeczą są świadkowie. Jeśli nie jedziecie z kimś znajomym, poproście chociaż o numer telefonu jakiegoś świadka, który widział nieuczciwe zagranie kontrolera. Będziecie mogli się z nim skontaktować w razie potrzeby, poprosić o dane personalne.  W innym przypadku odwołanie nie będzie miało żadnej wartości, może być odebrane jako biadolenie i akt desperacji w celu uniknięcia kary.

Kolejną ważną sprawą są mocne argumenty. Należy przedstawić całe zajście bardzo dokładnie, wytłumaczyć czemu taka „kontrowersyjna” sytuacja miała miejsce oraz dlaczego uważacie, że wystawione wezwanie do zapłaty jest nadużyciem.

Kilka faktów (dla gdańskiego ZTM):
Odwołanie należy złożyć/wysłać w ciągu 7 dni od otrzymania listu z mandatem (rozumiem, że jeśli nie zgadzaliście się z decyzją kontrolera, to mandatu nie przyjęliście).
Organ kontrolujący ma 30 dni na odpowiedź.
Jeśli odwołanie zostanie negatywnie rozpatrzone, ponownie możliwe jest skorzystanie z 7-dniowego upustu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (5 votes cast)
Dostałeś niesłuszny mandat od kontrolerów? Napisz odwołanie!, 7.0 out of 10 based on 5 ratings Zobacz podobne:

2 komentarzy do “Dostałeś niesłuszny mandat od kontrolerów? Napisz odwołanie!”

 1. Lukasz Napisał:

  Mam Taki problem. Jestem uczniem szkoły policealnej. Kupiłem bilet miesięczny ZTM zniżkowy bo byłem święcie przekonany że obowiązuje mnie zniżka. Podczas kontroli biletowej w autobusie pokazałem ważny bilet oraz ważną legitymacje szkolną lecz kontroler stiwerdził że mnie zniżka już nieobowiązuje ponieważ ukończułem 21 lat i wypisał mi mandat na kwote 104,47zł. W związku z tym mam dwa pytania. Czy mogę się odwołać od mandatu?? Jeśli nie uda mi się odwołać to czy ZTM może podać mnie do KRS za tąk kwote?? Proszę o pomoc…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 2. www.capeziodance.pl Napisał:

  Very descriptive blog, I enjoyed that bit.
  Will there be a part 2?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw komentarz