5 lip 2011

Jak starać się o kredyt hipoteczny

Dodał: motofinanse | Kategoria: Finanse osobiste, Inwestycje, Nieruchomości, Zarządzanie majątkiem

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to jedna z najważniejszych życiowych decyzjiJeśli chcemy, aby bank udzielił nam kredytu musimy ujawnić mu nie tylko swoje dochody, ale także swoje zobowiązania. Na tej podstawie bank zbada zdolność kredytową i podejmie decyzję. Dlatego zanim zwrócisz się do banku po kredyt hipoteczny warto, abyś spróbował poprawić nieco swoją zdolność kredytową.

Banki oceniają kredytobiorcę przez pryzmat jego dochodów i zobowiązań. Do zobowiązań są zaliczane wszelkie obciążenia finansowe w tym raty kredytów. Jeśli więc pozostała Ci do spłaty niewielka kwota pożyczki (kilka rat) to warto spłacić takie zobowiązanie wcześniej, aby te raty nie były brane pod uwagę. Ponadto część banków limit na karcie kredytowej także zaliczy do Twoich długów, nawet jeśli z karty tej nie korzystasz lub wykorzystujesz tylko część limitu. Takie podejście banku może znacznie obniżyć Twoją zdolność kredytową.

Najlepszym sposobem na podwyższenie zdolności kredytowej jest wzrost dochodów, niestety nie jest to łatwe. Nie wystarczy jednorazowa premia czy nagroda od firmy. Umowa o dzieło czy umowa zlecenie nie zostaną wzięte pod uwagę.  Jedną z możliwości na podwyższenie zdolności kredytowej jest włączenie do Twojego kredytu współkredytobiorcy, który swoimi dochodami podniesie Twoje szanse na otrzymanie kredytu. Osoba taka przystępuje do kredytu na takich samych zasadach jak Ty czy inni kredytobiorcy. Zazwyczaj taka osoba nie musi być współwłaścicielem kredytowanej nieruchomości.

Pamiętaj, ze kredyt hipoteczny zwykle jest zobowiązaniem na wiele lat, dlatego warto dobrze wszystko przemyśleć,a by mieć plan działania w różnych sytuacjach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
Jak starać się o kredyt hipoteczny, 7.8 out of 10 based on 4 ratings

Tagi: , , , , , ,

Zobacz podobne:

Zostaw komentarz