17 mar 2010

Jak uzyskać korzystny kredyt hipoteczny?

Dodał: Archbishop | Kategoria: Inwestycje, Nieruchomości, Zarządzanie majątkiem

O własnym mieszkaniu marzy wiele rodzin

O własnym mieszkaniu marzy wiele rodzin

10 kroków do uzyskania taniego kredytu hipotecznego

Znalazłeś atrakcyjne i dobrze wykończone mieszkanie w centrum miasta? Urzekł Cię przytulny domek z ładna widokową działką? Zapewne więc rozglądasz się teraz za sfinansowaniem takiego zakupu z kredytu bankowego i prawdopodobnie czujesz się zagubiony w gąszczu ofert kredytów mieszkaniowych przygotowanych przez banki. Poniżej znajdziesz dziesięć kluczowych kroków, które doprowadzą Cię do uzyskania taniego kredytu, a jednocześnie uchronią Cię od podjęcia błędnego wyboru.

Krok 1. Najpierw upewnij się się na jak duży kredyt mieszkaniowy możesz sobie pozwolić. Użyj do tego kalkulatora zdolności kredytowej. Dzięki niemu będziesz wiedział, jaką wysokość kredytu bank będzie w stanie ci zaoferować

Krok 2. Wybierz sobie wymarzoną nieruchomość. Szukaj tylko takich mieszkań lub domów, których cena jest niższa niż Twoja zdolność kredytowa oraz Twoje oszczędności razem wzięte

Krok 3. Posłuż się kalkulatorem rat kredytowych i oblicz jaką ratę miesięczną będziesz płacić za upatrzoną nieruchomość

Krok 4. Z kartką i ołówkiem w ręku policz, ile pieniędzy w ciągu miesiąca wydajesz na czynsz, media, utrzymanie samochodu (paliwo, przeględy okresowe, naprawy), telefony, internet, telewizję, inne zobowiązania finansowe (w tym raty spłacanych aktualnie kredytów, spłaty zadłużenia z kart kredytowych oraz limitów kredytowych, ubezpieczenia itd. Uwzględnij i podsumuj dokładnie wszystko!

Krok 5. Odejmij kwotę z punktu 4 od uzyskiwanych przez Ciebie miesięcznych dochodów. Jeżeli rezultat odejmowania mniejszy aniżeli kwota z obliczeń w punkcie 4 to zakończ czytanie tego poradnika. Nie ryzykuj w tej sytuacji podpisania umowy kredytowej, bo Ty i twoja rodzina popadniecie w prawdziwe tarapaty!

Krok 6. Jeżeli jednak z obliczeń wynika, że po odjęciu od dochodów wydatków na życie oraz raty kredytowej zostaje Ci jeszcze trochę pieniędzy, to możesz poważnie rozmyślać o wzięciu kredytu mieszkaniowego. Dodatkowo pozostałą nadwyżkę z dochodów będziesz mógł w przyszłości systematycznie odkładać na konto (będzie to Twój zapas na „czarną godzinę”, a przyda Ci się przy niespodziewanych wydatkach, które zawsze mogą się pojawić)

Krok 7. Przeanalizuj wszystkie oferty kredytów mieszkaniowych prezentowane przez banki. Poszukuj ich u doradców kredytowych, dowiaduj sie o nich bezpośrednio na infoliniach banków, czy w serwisach internetowych porównujących kredyty mieszkaniowe. W pierwszej kolejności zwracaj uwagę na wysokość marży kredytowej, bo to jest podstawowy parametr, który na wiele lat zdecyduje czy wziąłeś tani kredyt hipoteczny. Inne ważne składowe każdego kredytu, na które trzeba zwracać uwagę to:
- prowizja od udzielenia kredytu,
- ubezpieczenie brakującego wkładu własnego,
- ubezpieczenie od utraty pracy,
- obowiązkowe ubezpieczenie na życie,
- prowizja od wcześniejszej spłaty kredytu,
- możliwość przewalutowania kredytu,
- koszt przewalutowania kredytu
- opłata za wycenę nieruchomości
Im niższe koszty tych składników tym lepiej. Najpierw skorzystaj z porównania kredytów hipotecznych. Wybierz 3 najlepsze w Twoim mniemaniu oferty

Krok 8. Złóż wniosek o kredyt do trzech banków, które proponują najlepsze dla Ciebie warunki kredytowania

Krok 9. Przygotuj się porządnie na rozmowy z bankami o ich ofertach. Spróbuj negocjować stawki amrży kredytowej oraz prowizji od udzielenia kredytu! Przekonaj bank, że będziesz solidnym i zaufanym kredytobiorcą. Często podczas tego typu negocjacji możesz zmniejszyć marżę Twojego kredytu o nawet o 2% (w skali całego kosztu kredytu mogą to być oszczędności rzędu co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych!)

Krok 10. Po okresie od kilkunastu dni do kilku tygodni powinieneś otrzymać pozytywną decyzje kredytową z co najmniej jednego banku. Jeśli więcej niż jeden bank wyda decyzję pozytywną wtedy wybierz najkorzystniejszą ofertę. Jeżeli oferty banków będą równie korzystne to pomyśl o wyborze tego kredytodawcy, z którym najlepiej Ci się negocjowało (bo najprawdopodobniej ten bank będzie również bardziej elastyczny w późniejszym czasie).

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl – źródła darmowych artykułów do przedruku.

O autorze
http://www.kred.pl”>Portal kredytowy Kred.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (8 votes cast)
Jak uzyskać korzystny kredyt hipoteczny?, 6.4 out of 10 based on 8 ratings

Tagi: , , , , ,

Zobacz podobne:

2 komentarzy do “Jak uzyskać korzystny kredyt hipoteczny?”

 1. basia555 Napisał:

  Polecam aukcje-
  Otwierając swoją aukcję podajesz informacje na temat poszukiwanego produktu finansowego (np. kredytu hipotecznego). Twoja aukcja jest zaproszeniem, które kierujesz do banków: szukam kredytu – czekam na oferty.
  Na podstawie określonych przez Ciebie parametrów kwota kredytu, ilość rat, itp.), banki uczestniczące w serwisie będą składały Ci swoje propozycje.

  W aukcjach uczestniczą największe banki w Polsce.

  http://pozyczka.oni.cc

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Filar Napisał:

  najlepiej będzie mieć wysokie zyski

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw komentarz