12 lut 2010

Jak dodać stronę do Google?

Dodał: Archbishop | Kategoria: Popularne strony WWW, Tworzenie i rozwój stron WWW, Wyszukiwarki internetowe
Podświetlone logo Google

Podświetlone logo Google

„Jak dodać stronę do Google?” – jest to jedne z najczęstszych pytań, zadawanych przez nowe osoby na forach poświęconych tematyce pozycjonowania. Sposoby na dodanie strony do Google są 2:

 1. przez formularz na stronie www.google.pl/addurl,
 2. zbieranie linków i czekanie aż robot Google sam trafi na Twoją stronę i ją zaindeksuje.

Wiele osób wierzy, że aby dodać stronę do Google wystarczy zgłosić ją poprzez formularz. Niestety nie jest to takie proste. Formularz ten umożliwia tylko zgłoszenie strony, a nie jej dodanie i czasami można czekać nawet kilka miesięcy, a strona nadal nie będzie zaindeksowana. W takim razie jak dodać stronę do Google?

Przede wszystkim Googlebot musi trafić na stronę podążając za odnośnikiem do niej. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na to jest zamieszczenie odnośnika do niej na jakiejś mocnej stronie, jednak nie każdy ma taką możliwość. Na szczęście zazwyczaj wystarczy wspomnieć o nowej stronie na forach dyskusyjnych czy zgłosić do konkursów na strony albo po prostu dodać ją do katalogów takich jak katalog WP i Onet, dodając przy okazji stronę do pozostałych popularnych wyszukiwarek. Hiperłącza do swojej strony możesz pozostawić na innych stronach również przez dodawanie informacji o swojej stronie w wizytówce i profilu Użytkownika w serwisach randkowych, aukcyjnych, wiki, itp. Adres swojej strony WWW możesz podawać w innych serwisach i blogach przy okazji komentowania artykułów oraz wpisywania się do księgi gości.

Jeśli robot nie znajdzie jednak na Twojej stronie odpowiedniej ilości tekstu, uzna ją za mało wartościową i może jej w ogóle nie dodać do swojej bazy. Dlatego jeśli tylko możesz, zrezygnuj ze stron wejściowych, a jeśli tworzysz stronę w całości we flashu, dodaj do niej alternatywny tekst. To samo dotyczy ramek.

Później wystarczy już cierpliwie czekać i uzupełniać stronę w wartościowe informacje tak, aby użytkownicy odwiedzający ją polecali ją innym i pisali o niej na własnych stronach. Aby sprawdzić czy strona została zaindeksowana, wpisz w Google komendę site:twoja_strona.pl W wynikach wyszukiwania pojawią się wszystkie zaindeksowane podstrony domeny.

Pozostałe wskazówki na temat dodawania i problemów z indeksowaniem stron w Google znajdziesz na stronach Google.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Jak dodać stronę do Google?, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Tagi: , , ,

Zobacz podobne:

2 komentarzy do “Jak dodać stronę do Google?”

 1. Pozycjonowanie Napisał:

  Spoko tekst. Wszystko na ten temat :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 2. www.kredytowo.info Napisał:

  I have read so many content on the topic of the blogger lovers except this post is really a nice paragraph,
  keep it up.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw komentarz