28 lip 2011

Jak kupić korzystne ubezpieczenie samochodu

Dodał: motofinanse | Kategoria: Finanse osobiste, Motoryzacja, Porady, Utrzymanie samochodu

Nie uchronisz samochodu przed wszystkimi zagrożeniami, ale możesz niwelować skutki ich wystąpienia.Masz samochód? Jesteś kierowcą? Jeśli tak to wcześniej czy później będziesz się zastanawiać nad zmianą ubezpieczyciela i wykupieniem ubezpieczenia samochodu OC AC na lepszych warunkach. Dlatego zawsze warto sprawdzić ile zapłaciłbyś za OC AC w innym towarzystwie.

Wybierając ubezpieczenie OC lub AC samochodu warto sprawdzić oferty online – czyli przez Internet. Jest to wygodna i atrakcyjna forma zakupu ubezpieczenia samochodu. Nie wszyscy mają świadomość, że jeśli chodzi o ubezpieczenie obowiązkowe OC pojazdów mechanicznych wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują to ubezpieczenie samochodu na takich samych zasadach opisanych ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dlatego jedynym praktycznych kryterium porównania ofert OC jest cena. Wybieraj najtańsze ubezpieczenie OC. Natomiast kupując AC czy Assistance pamiętaj, że liczy się już nie tylko cena, ale i zakres ochrony, który zależy od towarzystwa oraz wybranej opcji.

Co się tyczy Assistance staje się ono coraz bardziej popularne. Zakres takiego ubezpieczenia może obejmować, w zależności od opcji, następujące zdarzenia: awarię pojazdu, przebicie opony, brak paliwa, kradzież pojazdu, rozładowanie akumulatora, wypadek drogowy, utratę lub uszkodzenie kluczy, zatrzaśnięcie kluczy w aucie. W powyższych wypadkach otrzymamy pomoc określoną w warunkach ubezpieczenia. Droższe polisy Assistance obejmują nie tylko terytorium Polski, ale i Europę. Wielu kierowców, którym udało się zaoszczędzić na OC kupuje za zaoszczędzone pieniądze Assistance zapewniając sobie pewien poziom komfortu psychicznego w czasie podróży.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (2 votes cast)
Jak kupić korzystne ubezpieczenie samochodu, 7.0 out of 10 based on 2 ratings

Tagi: , , , ,

Zobacz podobne:

Jeden komentarz do “Jak kupić korzystne ubezpieczenie samochodu”

  1. Ubezpieczenia samochodowe Napisał:

    Przydatny tekst – polecam!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw komentarz