1 gru 2011

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Dodał: Shattered | Kategoria: Higiena osobista, Kosmetyki, Moda i uroda, Pielęgnacja skóry, Porady, Włosy, Zdrowie
Przedłuż żywotnośc włosów odpowiednio o nie dbając

Przedłuż żywotność włosów dbając o nie odpowiednio

Jeśli na grzebieniu pozostaje kilka włosów, to nie masz się jeszcze czym martwić. Dziennie możemy tracić około 150 włosów. Ale jeśli gubisz więcej włosów i stan ten utrzymuje się przez kilka tygodni, zgłoś się do dermatologa, który postawi diagnozę i rozpocznie leczenie.

Nie próbuj w takiej sytuacji leczyć się sama. Stan włosów zależy bowiem od kondycji całego organizmu. Wypadające włosy są często pierwszym objawem niedoczynności tarczycy, zaburzeń hormonalnych, niedokrwistości czy np. grzybicy skóry głowy. Na kondycję włosów duży wpływ ma również stres.
A jak pielęgnować włosy na co dzień?

Po pierwsze, myj je tak często, jak tego potrzebują. Nawet codziennie, zwłaszcza jeśli przebywasz w zadymionych pomieszczeniach. Włosy brudzą się tak jak skóra, a gromadzący się na skórze łój powoduje swędzenie. Używaj łagodnych szamponów. Mają mniej detergentów niż pozostałe, więc zmniejszają ryzyko podrażnień. Myjąc głowę, delikatnie masuj skórę opuszkami palców. Nigdy nie spłukuj głowy gorącą wodą, bo to sprawia, że włosy się szybciej przetłuszczają. Nie rozczesuj mokrych włosów. Używaj rzadkiego grzebienia. Zapomnij o gwałtownym wycieraniu głowy ręcznikiem oraz szczotkowaniu. Pamiętaj, że suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje ich niszczenie. Dlatego podczas tego zabiegu ustaw niską temperaturę nawiewu i trzymaj suszarkę w odległości ok. 20 cm od głowy.

Niezależnie od rodzaju włosów bardzo ważne jest odpowiednie ich pielęgnowanie.Włosy normalne pielęgnujemy delikatnymi szamponami nawilżającymi oraz odżywkami do spłukiwania. W przypadku włosów suchych należy stosować szampon nawilżający i regenerujący z witaminami oraz po każdym myciu użyć odżywkę o podobnych właściwościach i raz w tygodniu nakładać na nie maseczki, których działanie wspomagamy ciepłym ręcznikiem.
Włosy przetłuszczające się wymagają codziennego mycia szamponem zawierającym wyciągi z rumianku, chmielu lub aloesu. Płuczemy je wodą z dodatkiem cytryny.

Elementem pielęgnacji są także preparaty doustne, które wzmacniają włosy od wewnątrz. Dobrze, jeśli zawierają ekstrakty ze skrzypu, prosa i korzenia pokrzywy. Substancje zawarte w tych roślinach wspomagają syntezę kolagenu, wzmacniają włosy i zapobiegają ich przetłuszczaniu.

Źródło: Echo Miasta

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (3 votes cast)
Jak zapobiegać wypadaniu włosów?, 7.3 out of 10 based on 3 ratings

Tagi: , ,

Zobacz podobne:

Jeden komentarz do “Jak zapobiegać wypadaniu włosów?”

  1. Dexter Napisał:

    Nawet niezłe

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw komentarz