10 lut 2010

Jak dobrać idealny odcień podkładu?

Dodał: Shattered | Kategoria: Kosmetyki, Uroda i makijaż

Dobór odcienia podkładu

Dobór odcienia podkładu

Dobór idealnego odcienia podkładu to wciąż problem dla dużej rzeszy kobiet. Najczęściej wybierają one kolory ciemne licząc na to, że uzyskają efekt opalenizny. „Fluidowa opalenizna” to jednak zły pomysł, gdyż postarza oraz odznacza się na tle szyi i innych nieosłoniętych części ciała, a to często wygląda po prostu komicznie. Warto więc dobrze zastanowić się zanim wydamy niemałe często pieniądze na nowy kosmetyk.

W drogerii rzadko mamy możliwość oceny odcienia podkładu w dziennym świetle. Dlatego najlepiej poprosić sprzedawcę o próbkę w saszetce, którą można zabrać ze sobą do domu. W ten sposób sprawdzimy jak fluid wygląda w świetle o różnym źródle i natężeniu, a także ocenimy jego jakość i trwałość. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, postępujmy zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  1. Po pierwsze oceń, czy dominującym kolorytem twojej skóry jest żółty, czy różowy i zgodnie z tym dobieraj fluid. Szczególnie źle wygląda podkład o żółtym odcieniu nałożony na cerę o ocieniu różowym. Ten błąd popełnia wiele kobiet.
  2. Przed przystąpieniem do testowania podkładu zorientuj się, czy masz dostęp do lustra, w którym widzisz się wyraźnie. Sprawdzaj efekty prób z podkładami w dziennym świetle, najlepiej przy oknie!
  3. Mając pewność, że twój stary podkład był dobrze dobrany, zabierz go ze sobą na zakupy i wypróbowuj te, które odpowiadają odcieniem temu staremu.
  4. Jeżeli nie znajdziesz podkładu o identycznym kolorze jak twój dotychczasowy, preferuj te o ton jaśniejsze. Ewentualnie wypadną one lepiej niż podkład za ciemny.
  5. Na kość żuchwy nałóż niewielką ilość podkładu z testeru w linii poziomej i go rozetrzyj. Żuchwa jest miejscem twarzy szczególnie wskazanym do testowania na niej podkładów, gdyż tam widać, czy podkład nie kontrastuje zbytnio z kolorem szyi. Co więcej, jako że żuchwa jest wypukła, tam możemy zaobserwować, jak na podkładzie załamuje się światło. Im mniej zauważalny dany podkład, tym dla ciebie lepszy. Perfekcyjny będzie ten, którego w ogóle nie będzie widać (nieosiągalny w praktyce ideał, do którego jakkolwiek należy dążyć).
  6. Jeśli stać cię na drugi fluid na wieczór lub taki, którego będziesz używać przebywając w sztucznym świetle, może on być troszkę ciemniejszy od twojej karnacji. Twoja uroda skorzysta jednakże bardziej, jeżeli pozostaniesz przy jaśniejszym podkładzie, a barwę opalenizny uzyskasz przy pomocy różujących, brązujących i opalizujących pudrów w kamieniu, w kuleczkach, itp. naniesionych na twarz pędzelkiem.

Źródło: kafeteria.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
Jak dobrać idealny odcień podkładu?, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

Tagi: , , , , , , ,

Zobacz podobne:

Zostaw komentarz