25 lut 2010

Jak prasować len?

Dodał: Archbishop | Kategoria: Odzież i obuwie
Len

Len

Wiele osób obawia się kupowania lnianych tkanin ze względu na trudność w ich prasowaniu. Ok, nie prasuje się ich tak wygodnie jak bawełniane koszulki, ale przy zachowaniu pewnych zasad, nie trzeba będzie sobie rwać włosów z głowy i podchodzić do tego po raz n-ty.

Przedstawiam kilka kroków, jak „wygrać” z lnianą tkaniną:

  1. Przede wszystkim do ostatniego płukania wypada dodać trochę środka zmiękczającego – bardzo to ułatwi sprawę. Odzież należy wirować możliwie krótko i delikatnie.
  2. Tkaninę należy wyjąć i suszyć rozwieszoną lub rozłożoną na płasko (ważne, by nie było zagnieceń). Zabrać się za pranie należy wtedy, gdy tkanina będzie jeszcze lekko wilgotna. Len wysuszony się po prostu nie uprasuje.
  3. Tu drobna uwaga – jeśli ktoś ma zamiar prasować len w ciągu najbliższych godzin, to można włożyć materiał do zamrażarki (po owinięciu w woreczek foliowy) .
  4. Podczas prasowania należy uważać, aby nie robić zagięć w materiale. Stopę żelazka warto raz po raz przetrzeć zimną wodą i wytrzeć do sucha. Można także użyć jednego z preparatów ułatwiających prasowanie tego typu materiałów.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Jak prasować len?, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Tagi: , , ,

Zobacz podobne:

Zostaw komentarz