9 lut 2010

Jak usunąć sól z butów?

Dodał: Archbishop | Kategoria: Odzież i obuwie

Sól na butach

Sól na butach

Zapobieganie.

Aby utrudnić soli osadzanie się na obuwiu, należy je przed wyjściem przede wszystkim dobrze wypastować! Chodzi o to, żeby nie nasiąkały i aby materiał, z którego wykonany jest but, nie wszedł w reakcję ze składnikami tego, co wysypuje się na śliskie chodniki. Możemy też natłuścić obuwie oliwką kosmetyczną czy nawet kremem.

Co robić, gdy osad się pojawi?

Pojawiający się na butach biały nalot z soli można łatwo usunąć przemywając je wodą z octem. Pamiętajmy jednak o zachowaniu odpowiednich proporcji – 1/2 szklanki octu spirytusowego mieszamy z taką samą ilością ciepłej wody i odstawiamy do zupełnego wystygnięcia.

Innym sposobem jest  jest też czyszczenie chusteczkami dla niemowląt, które jednocześnie usuwają sól i pielęgnują skórę. Świetnie działa też czyszczenie mlekiem albo cytryną.

Buty należy czyścić delikatną gąbką lub czystą szmatką nasączoną preparatem. Przecieramy je tak długo, aż sól zniknie. Po takim zabiegu suszymy obuwie z daleka od kaloryfera i pastujemy.

Źródło: http://www.se.pl, Echo Miasta

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (6 votes cast)
Jak usunąć sól z butów?, 9.8 out of 10 based on 6 ratings

Tagi: , , ,

Zobacz podobne:

2 komentarzy do “Jak usunąć sól z butów?”

 1. avesti_pl Napisał:

  Witam. Niedługo na youtube opublikujemy filmiki pokazujące krok po kroku jak pozbyć się takich problemów. Nie ukrywam w ostatnim czasie otworzyliśmy sklep internetowy również z tego typu chemią http://www.avesti.pl . Na szczęście takie preparaty nie są drogie i na dość długo wystarczają. W sklepie mamy niższe ceny jak na Alledrogo i na pewno nie dokładamy kosztów na wysyłkach. Jak już zrealizujemy się jako reżyserzy :) to podlinkujemy tu nasze wypociny. Pozdrawiam…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 2. Max work Napisał:

  Buty dobrze jest czyścić kilka razy w sezonie, w innym przypadku zimowa sól drogowa bardzo zniszyczy strukturę buta i zniszczenie obuwia będzie nieodwracalne

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw komentarz