10 lut 2010

Jak rozmrozić płyn do spryskiwacza?

Dodał: Archbishop | Kategoria: Naprawa, Utrzymanie samochodu
Zimowy płyn do spryskiwaczy

Zimowy płyn do spryskiwaczy

Przede wszystkim, wstaw auto do ciepłego pomieszczenia. Jeśli nie masz garażu lub jest on nieogrzany, możesz skorzystać z parkingu w pobliskim centrum handlowym.

Następnie do wyboru:

  1. Jeśli masz trochę „luzu” w zbiorniczku to dolej dobry koncentrat – shell albo sonax. Powinien sobie poradzić z lodem w zbiorniku, ale w dyszach go nie rozpuści.
  2. Zamiast płynu można użyć denaturatu lub po prostu… wódki. Niestety minusem jest dość nieprzyjemny zapach utrzymujący się jeszcze jakiś czas później w aucie. No chyba, że ktoś lubi się inhalować oparami alkoholu ;)
  3. Można także użyć wrzątku. Po wlaniu do zbiornika poczekaj, aż woda zrobi się letnia w zbiorniczku. Wężykiem upuść to, co się stopiło wraz z letnią wodą. Powtórz całą operację kilkukrotnie. W zależności od stopnia przymarznięcia płynu, trzy-cztery dolewki powinny rozmrozić zawartość całego zbiorniczka w 30-40 minut.

Kiedy płyn „puści” należy go „wypsikać” (cały!) i wlać płyn zimowy.

Powodzenia i szerokiej drogi!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (5 votes cast)
Jak rozmrozić płyn do spryskiwacza?, 8.0 out of 10 based on 5 ratings

Tagi: , ,

Zobacz podobne:

Jeden komentarz do “Jak rozmrozić płyn do spryskiwacza?”

  1. Jondro Napisał:

    Mojej siostrze kiedyś zamarzło ale wtedy nie było tej strony więc nie potrafiła rozwiązać tego problemu. Szkoda- teraz już by wiedziała co robić ;p

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

Zostaw komentarz