13 lut 2010

Jak wymienić wodę w akwarium?

Dodał: Archbishop | Kategoria: Rybki
Akwarium

Akwarium

Niektórym wymiana wody w akwarium kojarzy się z czarną magią. Zupełnie niepotrzebnie! Jeśli będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach, to czynność ta pójdzie nam lekko, łatwo i przyjemnie. Gdy nabierzemy wprawy, najbardziej oczywiście zyskają na tym same rybki, dla których zniknie problem typu: „jutro wymienię tę wodę…” :)

Zaczynamy!

  1. Weź jakiś pojemnik, wlej do niego wodę i odstaw na 24h I tu uwaga – nie wymieniamy nigdy całej wody z akwarium! Max to 17-21%.
  2. Do pojemnika wsyp minerały i witaminy zakupione w sklepie zoologicznym. Pomagają one utrzymać odpowiednie środowisko dla rybek w akwarium. Warto ją także uzdatnić za pomocą uzdatniacza, jeśli nie możesz odstawić wody na 24h.
  3. Wyłącz całą elektrykę w akwarium.
  4. Teraz najtrudniejszy moment. Spuszczamy stara wodę z akwarium. Weź jakiś pojemnik i gumowy wąż. Włóż jedną końcówkę do akwarium i zassij mocno drugą. W momencie, gdy woda zacznie lecieć, skieruj końcówkę do pojemnika na zużytą wodę. Końcówkę, która jest w akwarium, staraj się trzymać jak najbliżej dna, aby zebrać jak najwięcej odchodów i innych nieczystości.
  5. W momencie, gdy upłynie dość wody (patrz punkt 1), wyciągnij wężyk z akwarium.
  6. Powoli zacznij dolewać przygotowaną wcześniej wodę.
  7. Możesz włączyć wszystkie urządzenia elektryczne w akwarium.

Pamiętaj, aby wymieniać wodę raz na 3-4 tygodnie!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (9 votes cast)
Jak wymienić wodę w akwarium?, 6.0 out of 10 based on 9 ratings

Tagi: ,

Zobacz podobne:

Zostaw komentarz